Правила | Зв’язатися з нами | Twitter | RSS

 

141 переглядів

 
Cantabile Wind – Deliverance (2014) рецензія

Здавалося б, жанр melodic death фактично вичерпав себе. Групи тупо повторюють один одного, не вносячи нічого нового. Але іноді зустрічаються дуже навіть неабиякі колективи, якраз одним з них є київська група Cantabile Wind. Утворилася вона на основі двох інших банд, що грають дез-метал - брутал і мелодік відповідно. Чаша терезів на Cantabile Wind схилилася саме до останнього, і учасники почали шліфувати свої вміння, доводячи їх до віртуозності. Група поки що випустила лише два сингли і один полноформатник, розглядаємим зараз.

Цей твір отримало назву Deliverance, що означає звільнення або порятунок. Реліз буде вельми цікавий як любителям енергійної гойдає музики, так і завзятим шанувальникам мелодійності і технічних наворотів.

Інтро, що вводить слухача в альбом, має красиву, огортає атмосферою. У середині вступ все ж утяжеляется, причому якісно. Не дуже швидка, але впевнена музика вже змушує рухати головою в такт. Наприкінці йде красивий спад, і музика знову стає м'якою і атмосферної. Варто відзначити, що в легкій частини, крім м'якого звуку гітари, ви можете почути ще й клавішні, які, на жаль, далі не зустрічаються.

У першій повнорозмірною пісні Dark Angels починається вже знайомий нам melodic death. Все жорстко, забійно і красиво. Майже відразу вступає екстрим вокал, який переходить від середнього скріми до утробного Гроул. Барабани і гітари швидкі, але не монотонні, як буває. Утриматися від махання хаєром вкрай важко.

Третя річ, Giveaway, трішки з іншої опери, як на мене, вона має явну тягу до прогрессиву. Настрій пісні трохи більше мінорний. Тут згадували не Чілдрен або Флейм, а In Mourning і трохи Death`овскій Symbolic. Але пісня має свою родзинку і щось явно властиве саме цій групі. Переливи соло вражають як технічністю, так і правильним композиційним рішенням, вони чіпляють. Особливо вражає основне довге соло, що викликало у мене асоціації з швидкою класикою. З цієї пісні я альбом і почав слухати, і саме вона змусила мене прослухати його повністю.

Хотілося б виділити ще п'яту пісню Remission, злегка нагадує Amon Amarth, в основному, атмосферними гітарними тремоло в поєднанні з Соляков і ритмічним рубилово. Як у цій, так і в деяких інших піснях присутні бластбіти, якими, тим не менш, не перенасичений альбом. А ось соло є в кожному треку.

В цілому альбом виглядає таким собі монолітом звуку, дуже щільного, майже весь час важкого, складного і досить швидкого. Виняток становить Intro і початок Outro (Of Humanity) - в обох присутні звуки природи. З любителів енергійною, важкої і мелодійної музики альбом може не сподобатися хіба що противникам екстрим вокалу, бо чистого тут помічено не було.

Варто також відзначити смислової глибини текстів пісень, що є великою рідкістю для дез-металу. Тут не банальне опис насильства, а переважно серйозна соціальна тематика і філософія. В цілому в піснях описуються: безглуздість і жах війни, тотальна Зомбіфікація (промивка мізків), устрій суспільства, як шахівниці - управління людьми як пішаками, людські пороки і те, як хочеться іноді полетіти на небо подалі від жахів на землі. Остання пісня описує апокаліпсис - повстання природи проти людства і його знищення. Таким чином, назва альбому найімовірніше означає звільнення Землі від зла, твореного людьми, шляхом позбавлення від них самих. Щось схоже зображено і на обкладинці альбому: природні катаклізми, руїни, рослинність, пробивається крізь будови.

Поки що альбом не випущений на CD, але музиканти обіцяють швидкий вихід ліцензійних дисків.

http://cantabilewind.bandcamp.com
https://www.facebook.com/cantabilewind
http://vk.com/cantabile_wind

Список пісень:
01. Intro
02. Dark Angels
03. Giveaway
04. War About Nothing
05. Remission
06. Gates in Life
07. Of Eternal
08. New Home
09. Infirmitysease
10. Outro (Of Humanity) 

Інфо про гурти (рецензії)